Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Kłopoty PBS Banku. Komunikat dla mieszkańców miasta Przemyśla

  Brak opisu obrazka
  Końcem ubiegłego tygodnia gruchnęła informacja o przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku.
  Data publikacji: 22-01-2020 14:43
 • Ważna informacja dla pasażerów MZK Sp. z o.o. w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 lutego  br. wejdą w życie zmiany w rozkładach jazdy przemyskiej komunikacji miejskiej, opracowane przez firmę TRAKO Projekty Transportowe  na podstawie uwag i postulatów  zgłaszanych przez  pasażerów oraz Wójtów Gmin,  dla  których MZK świadczy usługi przewozowe.  Szczegółowy wykaz zmian znajduje się TUTAJ.
  Data publikacji: 22-01-2020 11:44
 • Dobrze wiedzieli, że krwią za Ojczyznę idą spłacić dług… - 157 lat temu wybuchło powstanie styczniowe

  Brak opisu obrazka
  22 stycznia 1863 roku rozpoczęło się największe narodowe powstanie w historii Rzeczypospolitej Polskiej.
  Data publikacji: 22-01-2020 11:36
 • Kochane Babcie, Drodzy Dziadkowie!

  Brak opisu obrazka
  Dziś Wasze Święto… Święto najcieplejszego na świecie uśmiechu, troskliwych dłoni i zapachu ciasta… Poczucia bezpieczeństwa, najpiękniejszych bajek i bezkresnej miłości…
  Data publikacji: 21-01-2020 11:23
 • Zostań społecznym opiekunem zabytku

  Brak opisu obrazka
  Milo nam poinformować, że Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków wraz ze Związkiem Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl rozpoczyna akcję promocyjną mającą na celu zachęcenie działaczy społecznych do dbania o nasze dziedzictwo kulturowe. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze wspaniałe zabytki pięknieją i są coraz bardziej zadbane, ale także wszyscy czujemy niedosyt i chcielibyśmy, aby szybciej odzyskiwały swój blask. Jak pokazała praktyka i współpraca instytucji państwowych , wojewódzkich, samorządowych ze społecznymi opiekunami zabytków ten rodzaj współdziąłania przynosi najszybsze efekty przy relatywnie niskich kosztach. Zachęcamy Was do wspólnego dbania o nasze dziedzictwo i wejścia do zaszczytnego grona społecznych opiekunów zabytków.
  Data publikacji: 15-01-2020 13:04
 • XII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu

  Brak opisu obrazka
  pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla
  Data publikacji: 10-01-2020 12:03
 • Informacja dla pasażerów MZK Sp. z o.o. w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z decyzją Wójta Gminy Żurawica, z dniem 1 lutego 2020 r. zostaną zlikwidowane wszystkie kursy realizowane w ramach linii nr 2 - do Szpitala w Żurawicy oraz trzy kursy realizowane w dni robocze w  ramach linii nr 3 - na trasie Buszkowiczki – Przemyśl, tj. z godz.: 05:16, 11:46 oraz 14:46.
  Data publikacji: 10-01-2020 11:32
 • Doroczna Nagroda Miasta Przemyśla - nabór wniosków

  Brak opisu obrazka
  Przypominamy, że podobnie jak w latach ubiegłych, z dniem 31 stycznia br. upływa termin zgłaszania wniosków o przyznanie Dorocznej Nagrody Miasta Przemyśla.
  Data publikacji: 03-01-2020 11:39
 • Rekord WOŚP także w Przemyślu!

  Brak opisu obrazka
  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przemyślu był w tym roku rekordowy, nie tylko pod względem artystów występujących dzięki Stowarzyszeniu Zmieniamy Przemyśl na scenie w przemyskim Rynku, ale przede wszystkim pod względem kwoty, którą zebrali przemyślanie. 123 000 zł zgromadzono w puszkach wolontariuszy ze sztabów w Młodzieżowym Domu Kultury i Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej, zbiórki prowadziły także inne organizacje i stowarzyszenia, m.in. Przemyskie Morsy, Przemyski Klub Biegacza, Przemyskie Serca.  
  Data publikacji: 13-01-2020 15:33
 • Wypadek autobusu MZK

  Brak opisu obrazka
  W godzinach porannych (9.24) 14 stycznia doszło do zdarzenia z udziałem autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji linii nr 28 przy ul. Bielskiego. Z informacji uzyskanych w MZK wynika, że w trakcie wykonywania ostrego zakrętu w prawo, autobus wjechał na krawężnik wąskiego chodnika, a następnie zjechał ze skarpy, uderzając przodem o wystające betonowe elementy. Chcemy wszystkich uspokoić, że zarówno pasażerowie, jak i kierowca nie odnieśli żadnych obrażeń i nie zaszła potrzeba interwencji pogotowia ratunkowego oraz udzielania pierwszej pomocy.
  Data publikacji: 14-01-2020 15:55
Wersja XML