Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Relacje z imprez PCKiN "Zamek"

16 marca 2011 r. - z cyklu „Barwy bluesa” koncert GG AMOS
GG AMOS - Gitarowa Bogini po raz pierwszy w Polsce


Ten doskonały wieczór bluesowy rozpoczęła Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renata Nowakowska witając wszystkich gości i zapowiadając wykonawców z GG AMOS w roli głównej.

Na swojej pierwszej trasie koncertowej w Polsce gitarzystka z San Francisco wystąpiła z zespołem w składzie: Łukasz Gorczyca (gitara basowa), Randy Odell (perkusja) USA i Jacek Prokopowicz (organy Hammonda). Artystka już od pierwszych muzycznych fraz zdobyła uznanie przemyskiej publiczności czego dowodem były gromkie brawa. Wszyscy z podziwem wsłuchiwali się w śpiew artystki oraz wirtuozerską grę na gitarze.
Klub „Niedźwiadek” Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK przez prawie dwie godziny rozbrzmiewał utworami w klimacie jazz, blues, funky. Wszyscy, którzy wypełnili „po brzegi” klubową salę podziwiali umiejętności muzyków, którzy nie stronili od solówek. Publiczność wielokrotnie nagradzała ich brawami, oczekując na kolejne utwory.


GG AMOS to pochodząca z San Francisco amerykańska gitarzystka i wokalistka. Muzyka, jaką wykonuje określa się mianem West Coast Bluesa. Jest to mieszanka Bluesa, Soulu oraz Funk Jazzu. W swych gitarowych inspiracjach wymienia Carlosa Santanę, Johnny "Guitar" Watsona, Magic Sama, Kenny Burrella, Pata Metheny. O wokalnych mówi ”o wiele więcej na temat frazowania, ekspresji i timingu nauczyłam się od Luisa Armstronga niż od jakiegokolwiek innego wokalisty…”

GG podczas swej wieloletniej kariery występowała z takimi artystami jak John Lee Hooker, Jimmy McCracklin, Lowell Fulson, Guitar Shorty, Johnnie Heartsman, Karen Lawrence, Duffy Bishop. Supportowała m. in. Koko Taylor, Sista Monica, Elvin Bishop i Lenny Williamsa. W roku 1997 wydała swój debiutancki krążek zatytułowany “Gotts Ta Go”, który zdobył uznanie publiczności i entuzjastyczne recenzje krytyków w USA.

 

17 marca 2011 r. - otwarcie poplenerowej wystawy VI. Międzynarodowego Pleneru Plastycznego "BREKOV 2010"


Już po raz trzeci w Galerii Zamku Kazimierzowskiego odbyła się poplenerowa wystawa malarstwa i rzeźby artystów profesjonalnych i amatorów z Polski, Ukrainy i Słowacji, którzy tworzyli swoje prace w ramach Międzynarodowego Pleneru Plastycznego.

VI. Plener, którego głównym zadaniem było nawiązanie współpracy oraz wymiana doświadczeń odbył się w sierpniu 2010 roku w Brekovie (Słowacja), w Dworze pod Winną Skałą.

W tym twórczym spotkaniu udział wzięli: Kamila Bednarska (Polska), Misza Chodanicz (Ukraina), Liliia Kopolowets (Ukraina), Iwan Jurij Jurijewicz (Ukraina), Wasil Timko (Ukraina), Vojtech IIIes (Słowacja), Tunde Nagyowa (Słowacja), Dezider Izsak (Słowacja), Bystrik Miczek (Słowacja), Adam Sakovy (Słowacja), Halina Paszkowska (Polska), Leszek Matysiak (Polska), Lesya Vovk (Ukraina), Henryk Lasko (Polska), Tkacik Juraj (Ukraina), Katarzyna Czuchnowska (Polska), Cyprian Bielaniec (Polska), Michajło Prijmyc (Ukraina), Marian Garwona „Pierun” (Polska), Tono Budzak (Słowacja), Marian Pażucha „Cicha woda” (Polska).
Wystawa czynna będzie do 31 marca.

źródło: PCKiN "Zamek"

JPGOtwarcie poplenerowej wystawy VI. Międzynarodowego Pleneru Plastycznego "BREKOV 2010" (310,23KB)

JPGKoncert GG Amos (315,87KB)

JPGKoncert GG Amos (335,49KB)

JPGOtwarcie poplenerowej wystawy VI. Międzynarodowego Pleneru Plastycznego "BREKOV 2010" (271,81KB)

Wersja XML