Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Mali artyści z Paderborn zatańczyli dla niepełnosprawnych dzieci z Przemyśla

Już po raz kolejny grupa dzieci i młodzieży „Heidekids” w wieku 4 – 15 lat z Paderborn w dniach 22 i 23 stycznia 2011 r. zatańczyła zimową bajkę, w tym roku pod hasłem: ”Ile kolorów ma świat”. Inscenizacja bajki odbyła się w Centrum „Bonifatius-Förderzentrum” w naszym niemieckim mieście partnerskim.
Jak zawsze nad umiejętnościami młodych tancerzy oraz choreografią czuwała p. Margot Temme i jej cała rodzina, która społecznie pracuje z dziećmi, przygotowuje dekoracje oraz zajmuje się oświetleniem podczas występów. Nie sposób też nie wspomnieć o zaangażowanych rodzicach dzieci, którzy aktywnie włączają się w organizację przedstawień teatralnych swoich pociech.
W tym roku podczas przedstawienia, na rzecz dzieci z Przemyśla udało się zebrać w sumie 905 €, w tym część kwoty przekazało Biuro Podróży ”Jawa-Reisen”. Pieniądze zostały przelane już na konto Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym przy Wyb. Jana Pawła II w Przemyślu, które od kilkunastu lat jest stale wspierane przez naszych niemieckich przyjaciół.
Oczywiście tego rodzaju przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez zaangażowania Heidi Wernerus-Neumann, Przewodniczącej Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl oraz jego członków. W przeciągu kilku lat podczas „tanecznych akcji” zebrali niemałe środki finansowe na rzecz Ośrodka. I tak w 2007 r. było to 910 €, w 2009 – 1240 € i w 2010 – 1005 €
Szczególne podziękowania należą się przede wszystkim występującym dzieciom za ich zaangażowanie i poświęcenie oraz rodzinie Temme, która zajmuje się organizacją przedstawień.

opr. Iwona Liweń

Wydział Kultury, Promocji i Współpracy

JPGHeidi Wernerus - Neumann i rodzina Temme

JPGHeidekids

Wersja XML