Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

IX PRZEMYSKIE DYKTANDO

Po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej nr 4 im. Księdza Jana Twardowskiego w Przemyślu odbyło się PRZEMYSKIE DYKTANDO. Podobnie jak w latach ubiegłych, honorowy patronat nad dyktandem objął Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma. Patronat medialny nad dyktandem objęła Telewizja Kablowa TOYA i Życie Podkarpackie, które relacjonowały przebieg wydarzenia.

W tym roku z trudami ortografii zmierzyło się 56 uczniów w dwóch kategoriach: młodsza – klasa trzecia oraz starsza – klasy piąte i szóste. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Piotr Idzikowski - naczelnik Wydziału Edukacji, Zdzisław Michalski - przedstawiciel Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych oraz Wiesław Giżyński - lektor w kategorii dzieci starszych.

Po sprawdzeniu i ocenie prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

 

W kategorii uczniowie młodsi:

W kategorii uczniowie starsi:

Podczas obrad komisji konkursowej uczestnicy i nauczyciele oglądali spektakl pt. „Jesień w poezji, muzyce i malarstwie” przygotowany przez Bogusławę Kuciel i Agnieszkę Michalską oraz dzieci z klas 2 „b” i 2 „d”, a następnie skorzystali z poczęstunku, który zapewnił Tomasz Cieślicki – hurtownia „Niwex”.

Zaproszeni goście i dyrektor szkoły Dorota Kotuła wręczali nagrody i dyplomy dla mistrzów i wicemistrzów oraz wyróżnionych IX PRZEMYSKIEGO DYKTANDA, które ufundował Prezydent Miasta Przemyśla oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Wszyscy uczestnicy oraz nauczyciele również otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki rzeczowe.

Tradycyjnym dodatkiem do nagród i pamiątką IX PRZEMYSKIEGO DYKTANDA były ręcznie ozdobione przez Barbarę Giżycką – Dec kubki dla mistrzów i filiżanki dla zaproszonych gości.
Organizatorzy wszystkim serdecznie gratulują!

 

Do zobaczenia za rok na jubileuszowym dyktandzie!

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Wersja XML