Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"Zamkowe Teatralia" - spektakl „Diabli mnie biorą”

10 listopada, godz.19:00
Z cyklu „Zamkowe Teatralia”: spektakl „Diabli mnie biorą” w reżyserii Marka Rębacza. Wystąpią : Bartosz Turzyński, Krzysztof Kiersznowski, Monika Buchowiec, Olaf Lubaszenko
Zamek Kazimierzowski (bilety - 30 zł)

Akcja sztuki „Diabli mnie biorą” osadzona jest w naszej rzeczywistości, a bohaterowie wydają się „diabelsko” bliscy. Monika Buchowiec, w roli pięknej diablicy, próbuje skusić Józia (w tej roli Bartosz Turzyński) do podpisania cyrografu. Na przeszkodzie jednak stoi ekscentryczny Tatuś, były czołgista, w którego wciela się Krzysztof Kiersznowski. Honor piekła chce ratować sam Lucyfer, w tej roli Olaf Lubaszenko, ale zaszyty w miejskim parku wspomina tylko dawne diabelskie sukcesy, topiąc depresję w zawartości plastikowego kubka. Jak może pracować, kiedy ludzkość nie zwraca uwagi na zło, a Tatuś opanował diabelskie sztuczki lepiej niż on sam? Taktyka Lucyfera, wypróbowana przez wieki, może zawieść w starciu ze współczesną rodziną oraz zachłyśniętym konsumpcją dóbr materialnych światem-supermarketem. Czy Józia zwabi w pułapkę zmysłowo-piekielna promocja? A może na walkę z pokusami jest już za późno?
„Diabli mnie biorą” to zaskakujące zwroty akcji, absurdalne poczucie humoru i dowcipne dialogi w brawurowym wykonaniu. Autorem i reżyserem jest Marek Rębacz, założyciel Polskiej Sceny Komediowej, jeden z najwybitniejszych i nielicznych, współczesnych komediopisarzy polskich.

źródło: PCKiN

JPG"Diabli mnie biorą"

Wersja XML