Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

W hołdzie Janowi Pawłowi II

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK” zaprasza do udziału w programie poetycko-muzycznym w wykonaniu młodych artystów z Przemyśla oraz koncert meksykańskich trubadurów „Pieśni z wybrzeża Oaxaca" – „W hołdzie Janowi Pawłowi II”. Odbędzie się on w piątek 15 października br. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.
Domeną meksykańskich trubadurów jest poezja miłosna i sielska, połączona z subtelną muzyką gitarową. Na ich twórczość wpływa przede wszystkim otoczenie w którym przebywają i w którym się wychowali. W swojej muzyce skupiają się na kontemplacji życia, miłości i zmysłowości. Teksty utworów często opowiadają o ukochanej kobiecie, o miejscowościach, które zamieszkują, wybrzeżu, rybakach i przyrodzie, która ich otacza itp.
W trakcie imprezy wystąpi niezwykły trubadurski duet muzyków z Meksyku, ze stanu Oaxaca, Fernando Amaya i Fernando Escobar. Fernando Amaya to oaxaqueński kompozytor, poeta i autor bajek. Pracował jako sternik, a obecnie jest nauczycielem hiszpańskiego i dyrektorem szkoły. Współpracuje z wieloma muzykami i poetami z całego stanu Oaxaca. Jest także mentorem dla młodszego pokolenia muzyków, tych którzy dopiero co zaczynają swoje artystyczne życie. Jego bolera, paseos, sony i ballady, do swojego repertuaru koncertowego włączają inni artyści i wykonawcy. Do bardziej znanych kompozycji Fernando należą między innymi: Costa Oaxaqueña, Noche Golondrina, La Chamberina, La Mujer De Mi Vida i inne. Jego muzyka powstaje z inspiracji takimi artystami jak: Jose Alfredo Jimenez, Osvaldo Farrés, Consuelo Velázquez, Jesús „Chu” Rasgado, Javier Santos, Alvaro Carrillo, Herbert Rasgado. Razem z Amayą przyjedzie jego syn, także muzyk, gitarzysta - Fernando Escobar.
Projekt finansowany przez Ambasadę Meksyku. Wstęp wolny.

Źródło: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK”

JPGNULL

JPGNULL

Wersja XML