Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

XX Świętojańska Noc Jazzowa

23 czerwca 2010 r. - XX Świętojańska Noc Jazzowa: Koncert Big Bandu Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu oraz zespołu „Kreszendo” z Krakowa


Już po raz dwudziesty Klub „Niedźwiadek” Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK był gospodarzem spotkania z jazzem w ramach cyklu „Świętojańska Noc Jazzowa”. Tym razem wystąpiły dwa zespoły: Big Band Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu oraz zespół KRESZENDO z Krakowa.
Jako pierwsza wystąpiła grupa z Przemyśla, którą od wielu lat z bardzo dobrymi efektami prowadzi Stanisław Kłos. Występ Big Bandu był bardzo dobrą rozgrzewką przed koncertem właściwym. Zwrot „bardzo dobrą” nie jest tu bynajmniej sformułowaniem kurtuazyjnym. Zespół składa się z młodych muzyków, ale ma na swoim koncie znaczące osiągnięcia.
Po godzinnym występie „naszych” na scenę wkroczyło KRESZENDO. Tę doskonałą krakowską formację tworzą znakomitości polskiej sceny muzycznej: Adam Niedzielin - piano, Marek Olma - perkusja, Grzegorz Piętak - bas, Leszek Szczerba - saksofon, Jacek Królik - gitara. Taki skład gwarantuje ogromne emocje i niezapomniane wrażenia. I tak właśnie było w „Niedźwiadku”. KRESZENDO zaprezentowało własny repertuar w Smooth Jazzowym klimacie z elementami Funky i Fusion. Niebanalne kompozycje, ozdobione były bogatymi aranżacjami oraz wirtuozerskimi solówkami. Dwudziesta, jubileuszowa Świętojańska Noc Jazzowa na długo zapadnie w pamięci wszystkim, którzy tam byli, usłyszeli to i zobaczyli.

JPGXX Świętojańska Noc Jazzowa

JPGXX Świętojańska Noc Jazzowa

JPGXX Świętojańska Noc Jazzowa

Wersja XML