Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Święto szkoły

28 maja 2010 r., zgodnie z tradycją, uroczyście obchodzono XVII już rocznicę nadania szkole imienia Orląt Lwowskich. Święto Szkoły jak zawsze było okazją do poszerzania wiedzy o trudnej i skomplikowanej historii Polski, szczególnie historii Kresów, do zaprezentowania dorobku szkoły oraz uczestnictwa w zawodach, turniejach i konkursach.

Wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu rozpoczęto część oficjalną. Montaż słowno – muzyczny „Zawsze wierni”, w którym przywołano nie tylko wydarzenia historyczne sprzed kilkudziesięciu lat, ale także tragiczne-kwietniowe, pozwolił na refleksję i wzruszenia zarówno uczniom, jak i zaproszonym gościom.

Bardzo ważnym elementem święta jest Uliczny Bieg „Szesnastki” o Puchar Przechodni Prezesa TMLiKPW, pod patronatem Prezydent Miasta Przemyśla. W tym roku odbywał się już po raz osiemnasty, poszerzyliśmy jedynie jego formułę. Do podstawówek dołączyły gimnazja. Najszybszych biegaczy w pięciu kategoriach wiekowych uhonorowano medalami, pucharami i dyplomami. Puchar Przechodni TMLiKPW otrzymała Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu.

Oprócz zaproszonych gości z TMLiKPW , Wydziału Edukacji i Wydziału Sportu , w szkole gościliśmy również reprezentacje placówek Przemyśla i powiatu przemyskiego należące do Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Różnorodne imprezy dostosowane do wieku i możliwości uczniów pozwalały na naukę w radosnej, często zabawowej atmosferze. Konkursy plastyczne, przyrodnicze, matematyczne, turnieje sportowe (piłka nożna, siatkówka), popisy aktorskie (kabareton) i wokalne, wystawa międzyprzedmiotowych projektów edukacyjnych to imprezy, które odbywały się w szkole.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Wersja XML