Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Informacja PKP Intercity dla osób udających się pociągami na ceremonie pogrzebowe

Pociągiem bezpośrednio na ceremonie pogrzebowe 17 i 18 kwietnia

Organizatorzy szacują, że Parę Prezydencką i Ofiary tragedii pod Smoleńskiem będzie chciało osobiście pożegnać półtora miliona ludzi. Pociągi będą najwygodniejszym i najszybszym sposobem dotarcia na ceremonie pogrzebowe w Warszawie (17 kwietnia w sobotę o godzinie 12.00) i w Krakowie (18 kwietnia w niedzielę o godzinie 14.00).

Podróż koleją z centrum Warszawy do centrum Krakowa w sobotę i w niedzielę zajmie dwie i pół godziny. Analogiczna podróż samochodem lub autobusem zabierze minimum sześć godzin. Z dworców kolejowych w Warszawie i w Krakowie, do których dojadą wszystkie pociągi, będzie można dostać się, w czasie nie dłuższym 25 minut, na miejsce ceremonii.

Dzięki kolei udający się na uroczystości, ominą poważnie zakorkowane wjazdy i wyjazdy z obu aglomeracji. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem biletami przewoźnicy apelują do zainteresowanych o wcześniejszy zakup biletów w czwartek i w piątek. Najlepiej przez Internet oraz w pociągach.
Wszyscy najwięksi przewoźnicy kolejowi: PKP Intercity, Przewozy Regionalne, Koleje Mazowieckie oraz zarządca dróg kolejowych PKP PLK i zarządca dworców kolejowych PKP S.A. przygotowali wyjątkowe działania w tym czasie.

1. Pociągi wszystkich przewoźników kolejowych będą kursować w sobotę i niedzielę jak w dni powszednie. Pociągi łączące Warszawę i Kraków będą kursować średnio co 45 minut.

2. Do Warszawy i Krakowa dojadą w sobotę i w niedzielę 123 pociągi PKP Intercity stałego kursowania (Express InterCity i TLK) plus 39 dodatkowych pociągów.

3. Wszystkie pociągi łączące oba miasta z pozostałymi największymi aglomeracjami (Poznań, Trójmiasto, Wrocław, Katowice, Lublin, Rzeszów, Białystok, Łódź, Bydgoszcz, Szczecin) będą maksymalnie wzmocnione wagonami.

4. PKP Intercity i Przewozy Regionalne uruchomią w sumie dodatkowo 48 pociągów (9 pociągów Przewozy Regionalne i 39 pociągów PKP Intercity).

5. Jeżeli przez pomyłkę, pasażer wsiądzie do innego pociągu na tej samej trasie niż planował, nie poniesie dodatkowych opłat. Przewoźnicy będą honorować wzajemnie bilety na analogicznych trasach.

6. Na dworcach w Krakowie i Warszawie będą pracowały wszystkie punkty sprzedaży biletów.

7. Dworzec Centralny w Warszawie oraz Dworzec Główny w Krakowie będą czynne 24 godziny na dobę. „Infowolontariusze” na dworcach, oznaczeni żółtymi kamizelkami, będą wspierać pasażerów informacją oraz wskazówkami, jak dostać się najwygodniej na ceremonie pogrzebowe.

8. Dworce będą przygotowane na bardzo duży ruch pasażerów. Zostaną dodatkowo zabezpieczone siłami policji, Straży Ochrony Kolei oraz służb medycznych.

9. Aby zapewnić maksymalną przejezdność dróg kolejowych zatrzymane zostaną wszystkie pociągi towarowe z niebezpiecznymi materiałami i ograniczony maksymalnie ruch pozostałych pociągów towarowych. W pogotowiu czekać będzie kilkanaście: rezerwowych pociągów i lokomotyw, pociągów technicznych i energetycznych.

10. Od piątku od godz. 18.00 do niedzieli do godziny 12.00 pracę wszystkich struktur koordynować będzie specjalny zespół antykryzysowy tworzony przez wszystkich przewoźników oraz zarządcę infrastruktury.
Wszystkich niezbędnych informacji dla pasażerów można będzie uzyskać w następujący sposób:
• pod numerem specjalnej całodobowej infolinii 19 757
• w punktach obsługi klienta przez przewoźników na dworcach kolejowych
• od oznakowanych infowolontariuszy na dworcach
• strony internetowe: www.pkp.pl, www.intercity.pl www.przewozyregionalne.pl
Rozkład jazdy można sprawdzić również przez system SMS. Wystarczy wysłać SMS na numer 71 PKP (koszt SMS-a wynosi 1 zł netto) o treści: „nazwa miasta” do „nazwa miasta”.


Bilety na wszystkie pociągi można kupić:
• przez Internet: www.intercity.pl, (dotyczy połączeń EIC, Ex oraz nocnych TLK z wagonami sypialnymi i kuszetkami)
• w kasach kolejowych na dworcach wszystkich przewoźników kolejowych
• oraz w pociągach

Pełna treść informacji i szczegółowy rozkład jazdy pociągów w załącznikach.

Pliki do pobrania:


17 i 18 kwietnia_pociągi standardowe.xls   
                                                      


Informacja prasowa dot ruchu pociągów 17 i 18 kwietnia.txt  


Informacja prasowa dot ruchu pociągów 17 i 18 kwietnia.doc

 

W dniu 17 kwietnia 2010r.  dla pociągu interREGIO Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy relacji Rzeszów Gł. (odj. 6:14) – Warszawa Wsch. nastąpi wydłużenie relacji na: Przemyśl Gł. – Warszawa Wsch. i zmiana rozkładu jazdy z wcześniejszymi godzinami odjazdu

Stacja

rozkład jazdy w dniu 17 kwietnia 2010r.

Przemyśl Gł.

03:19

Radymno

03:38

Jarosław

03:49

Przeworsk

04:02

Łańcut

04:23

Rzeszów Gł.

04:48

Sędziszów Młp.

05:12

Ropczyce

05:21

Dębica

05:35

Warszawa C.

10:30

Wersja XML