Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Promocja albumu pt. "Przemyśl w fotografii" Adama Bujaka

Serdecznie zapraszamy na
Promocję nowego albumu o Przemyślu
pt. "Przemyśl w fotografii"
Adama Bujaka.

27 września 2009 r. (niedziela)
godz. 18.00
w Klubie "Niedźwiadek"

 

W niedzielę 27 września o godzinie 18.00 w Klubie "Niedźwiadek" odbędzie się spotkanie z Adamem Bujakiem - autorem fotografii do nowego albumu o Przemyślu. Będzie możliwość zapoznania się z  albumem, porozmawiania z autorem  oraz uzyskania autografu.

Album pt. "Przemyśl w fotografii" będzie dostępny w sprzedaży od dnia 27 września. Właśnie w tą niedzielę na Rynku Starego miasta na stoisku "Bosz" będzie możliwość zakupienia pierwszych egzemplarzy albumu.

 

Adam Bujak - światowej sławy artysta fotografik, autor ponad 100 albumów wydanych na wszystkich kontynentach, mistrz nastrojowej, mistycznej fotografii. Jak nikt inny potrafi malować światłem, ukazywać piękno dzieł sztuki. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, renomowanego Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego Wielkiej Brytanii, Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej w Szwajcarii, a także laureatem ponad 60 polskich i międzynarodowych nagród, m.in. Civitas Christiana, Orderu św. Marii Magdaleny, Orderu Wielkiego św. Zygmunta oraz nagrody Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia „Totus 2003” przyznanej w 25-lecie pontyfikatu Jana Pawła II. Jego albumy były wielokrotnie honorowane tytułem najpiękniejszej książki roku. Bardzo wiele z nich poświęcone jest osobie Ojca Świętego Jana  Pawła II, którego posługiwanie duszpasterskie z wielkim oddaniem dokumentuje od 1963 roku. Adam Bujak jest twórcą bezcennych fotografii utrwalających dla przyszłych pokoleń wydarzenia ważne dla Kościoła oraz miejsca cenne dla tradycji w kraju i zagranicą. Od wielu lat  związany z wydawnictwem Biały Kruk. Jego fotografie wystawiane były w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Etnografii i Folkloru w Tel Awiwie, Istman House w Rochester w Nowym Jorku, a także wielu innych muzach i galeriach. Stała wystawa jego twórczości znajduje się w Domu Narodzin Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie. Adam Bujak jest artystą, który w sposób szczególny zasłużył się dla kultury katolickiej, kultury polskiej i światowej.

 

 

JPGPrzemyśl w fotografii - promocja albumu (101,43KB)

Wersja XML