Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zakończyła sie realizacja projektu "Boomerang"

Informujemy, że zakończył się realizowany we współpracy z miastami partnerskimi Paderbornu (Niemcy) projekt pn. „Boomerang”, którego pomysłodawcą był Urząd Miejski w Paderborn - komórka ds. równouprawnienia, w ramach której działają artystki zrzeszone w Grupie Roboczej „FrauenKultur”.
Celem projektu było zorganizowanie wędrującej wystawy w postaci tzw. skrzyni sztuki („Kunstbox”), która została wysłana kolejno do miast partnerskich Paderbornu tj. Bolton (Wlk Brytania), Le Mans (Francja), Debrecen (Węgry), Przemyśl (PL), Belleville (USA).
Artystki z Paderborn oraz innych miast partnerskich uczestniczyły w projekcie, wkładając do skrzyni swoją pracę, wykonaną specjalnie na tę okazję (mógł to być: obraz, fotografia, prace z dziedziny literatury (np. wiersze), fotografia rzeźby itp.) W projekcie mogła wziąć udział każda artystka, niezależnie od tego w jakiej dziedzinie tworzy.
Projekt zakończył się powodzeniem, a niezależne jury z Paderborn wybrało prace kilku osób z Przemyśla m.in. Doroty Skubisz, Magdaleny Hickiewicz i Anny Kalinowskiej.
Efektem końcowym projektu jest organizacja wystawy wybranych prac artystek
z miast partnerskich Paderbornu, która zostanie otwarta w Paderborn w dniu 13 września 2009 r. Ponadto wybrane prace posłużyły do stworzenia Kalendarza Artystek 2010, który prezentujemy na naszej stronie.
Wszystkich zainteresowanych nabyciem „artystycznego” kalendarza (cena ok. 75 zł) prosimy o kontakt z Wydziałem Kultury, Promocji i Turystyki, tel. 16/678 31 70 do 15 września br.


opr. Iwona Liweń
Wydział Kultury, Promocji i Turystyki

PDFObejrzyj propozycję kalendarza (5,48MB)

JPGNULL (356,60KB)

Wersja XML