Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Relacja z Międzynarodowego Obozu Sportowego w Spale

W dniach 20-26 lipca w Centralnym Ośrodku Sportu - Centrum Przygotowań Olimpijskich w Spale k. Poznania odbył się Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy, którego organizatorem było Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Środków Odurzających i Przestępczości (Global Sport Fund), Katarski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej. W obozie udział wzięło 113 dziewcząt i chłopców w wieku 14-17 lat z trzynastu krajów: Albanii, Bułgarii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Macedonii, Słowenii, Węgier, Kosova, Grecji, Ukrainy, Kataru i Polski.
Każda drużyna narodowa składała się z 10 osób. Polska, jako gospodarz i współorganizator miała prawo zgłosić 20 uczestników po 4 chłopców i dziewcząt z piłki nożnej i piłki ręcznej oraz 4 trenerów. Pięcioosobową reprezentację Polski w piłce ręcznej dziewcząt tworzyły: Katarzyna Kozimur, Aleksandra Kroczek, Aleksandra Kubicka, Jagoda Romanowska i trener Przemysław Korobczak – wszyscy z Przemyśla. Wybrani zostali przez Szkolny Związek Sportowy za wysokie osiągnięcia sportowe m.in.: VI miejsce Ogólnopolskiej Gimnazjadzie i VII miejsce w Pucharze Polski Młodziczek. Wszystkie na co dzień reprezentują Uczniowski Klub Sportowy SP 14 POSiR i są uczennicami Gimnazjum nr 1 w Przemyślu.
Głównymi celami obozu było wykorzystanie sportu w profilaktyce narkomanii, zmniejszenie poziomu agresji oraz patologii wśród nieletnich i podniesienie poziomu sprawności fizycznej dzieci i młodzieży. Szczególny nacisk położony był na czerpanie radości ze sportu oraz przekazywanie za pośrednictwem przeszkolonych trenerów wiedzy, m.in. na temat zasad fair play, okazywania szacunku przeciwnikowi, funkcjonowania w zespole, liderowania w grupie oraz prewencji narkotykowej. W trakcie obozu prowadzone były zarówno treningi sportowe (piłka nożna i piłka ręczna), zajęcia edukacyjne, jak i spotkania ze znanymi polskimi sportowcami m.in. Tomaszem Majewskim (Mistrzem Olimpijskim w pchnięciu kulą) i Robertem Korzeniowskim (czterokrotnym Mistrzem Olimpijskim w chodzie).
Polecam strony:
http://msport.gov.pl/aktualnosci/1026-Minister-Drzewiecki-w-Spale?retpag=/aktualnosci/
body>