Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kino letnie na Zniesieniu!

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Przemyśla do Kina letniego na Zniesieniu:


8 sierpnia (sobota)
amfiteatr na Zniesieniu

"CHICAGO
"
"HAIR"


początek projekcji o godzinie 21.00
przewidywane zakończenie ok. 1.00


Możliwości dojazdu

O godzinach 20.00, 20.15 i 20.30 z Rynku odjadą autobusy linii specjalnej MZK na Zniesienie. Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach MZK.

Po zakończeniu projekcji na Zniesieniu będą podstawione 2 autobusy – jeden w kierunku osiedli Kmiecie i Rycerskie, drugi w kierunku Kazanowa. Obydwa autobusy zjadą potem do bazy MZK na ul. Lwowskiej.

Cena biletu – 2 zł, (u kierowcy 2,40). Bilety miesięczne, ulgowe i bezpłatne nie będą honorowane.

Ilość miejsc parkingowych na Zniesieniu jest niewielka, więc zachęcamy do korzystania z autobusów MZK

 

CHICAGO

Dramat/komedia/musical, USA, 2002, 113 min
Reżyseria: Rob Marshall, scenariusz: Bill Condon, zdjęcia: Dion Beebe, muzyka: Danny Elfman, John Kander
Ekranizacja musicalu Johna Kandera, Freda Ebba i Boba Fosse"a.

Sześć statuetek Oscara 2003 (najlepszy film, aktorka drugoplanowa (Zety-Jones), scenografia, kostiumy, montaż, dźwięk)
Trzy Złote Globy 2003 (najlepszy film, aktor (Gere) i aktorka (Zellweger)
Dwie nagrody BAFTA 2003 (najlepsza aktorka drugoplanowa i dźwięk)

Chicago, lata międzywojenne. Roxie Hart (Renée Zellweger), prosta, naiwna dziewczyna, która wierzy, że jej życie odmieni się za pomocą śpiewu i tańca jest olśniona możliwościami, które zdaje się obiecywać miasto wiatrów. Jedynym jej marzeniem jest pójść w ślady Velmy Kelly (Catherine Zeta-Jones) - gwiazdy wodewilu. Marzenie Roxie wydaje się bliskie spełnienia, gdy nieoczekiwanie obie damy lądują w więzieniu oskarżone o popełnienie morderstw. Sprawę Roxie zgadza się poprowadzić znany adwokat Billy Flynn (Richard Gere). On również decyduje się – za godziwym wynagrodzeniem – pokierować jej karierą. Roxie rozkwita pod okiem swojego mentora i szybko trafia na okładki wszystkich gazet, ale sprytna panna Kelly chce utrzymać swoją pozycję i szykuje dla swej konkurentki niespodziankę...

HAIR

Musical, USA, 1979, 121 min
Reżyseria Miloš Forman, scenariusz Michael Weller, muzyka Galt MacDermot, zdjęcia Miroslav Ondříček – na podstawie musicalu Gerome"a Ragniego i Jamesa Rado, którego premiera odbyła się w 1968,

Nominacje do Złotego Globu (1980) w kategorii najlepsza rola męska (Treat Williams) i najlepszy musical
Nominacja do Cesara kategorii najlepszy film zagraniczny

Twórcy filmu udało się połączyć za pomocą musicalu rzeczywiste problemy amerykańskiej młodzieży z przełomu lat 60-tych i 70-tych (protesty przeciw wojnie w Wietnamie, rewolucja obyczajowa) z ciepłą ironią typową dla "czeskiego realizmu" w kinematografii i literaturze. Wyreżyserowanie "Hair" było marzeniem Milosa Formana od 1967 r., gdy zobaczył brodwayoską wersję musicalu. Mógł go zrealizować dopiero po ogromnym sukcesie "Lotu nad kukułczym gniazdem".

Claude, chłopak z Oklahomy (John Savage), jedzie do Nowego Jorku zaciągnąć się na wojnę, do Wietnamu. No i pewnie pojechałby tam i zginął za "sprawę", gdyby nie przypadkowa znajomość z grupką hippisów dowodzoną przez Bergera (Treat Williams) i miłość do Sheili (Beverly D’Angelo), dziewczyny z dobrego domu. Claude odkrywa nowy świat, nowy sposób myślenia, zaczyna wątpić w słuszność swoich ideałów... Doskonała muzyka (takie utwory jak "Let the sunshine" czy "Aquarius" są już zaliczane do kultowych), klimat oddający ducha swobody, wolności i miłości lat 60-ych, kolorowe stroje, no i tytułowe włosy sprawiają, że Hair to film kultowy nie tylko dla młodego pokolenia dorastającego w latach 70-ych.

JPGLetnie kino - plakat (227,87KB)

Wersja XML