Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nietuzinkowe Manewry Twierdzy Przemyśl

Już po raz dwunasty w sobotę i niedzielę – 11 i 12 lipca – w Twierdzy Przemyśl odbyły się Manewry Szwejkowskie. Tegorocznej 12 edycji przyświecało hasło „NIETUZINKOWE MANEWRY SZWEJKOWSKIE” i trzeba przyznać, iż takie właśnie były z uwagi na atrakcje jakie przygotowali organizatorzy tego wydarzenia. Jak co roku uczestników tego wydarzenia przyciągnął bogaty i dopracowany program. Wśród imprez towarzyszących znalazły się turnieje, gry i zabawy. W sobotę o godz. 15.30 miała miejsce zbiórka wszystkich c.k. rezerwistów przy bramie fortecznej dolnej skąd udali się oni najpierw do Zaułku Dobrego Wojaka Szwejka, a następnie do sztabu imprezy zlokalizowanego przy figurze wojaka w Rynku Starego Miasta. W tym roku przypadła I rocznica odsłonięcia figury Dobrego Wojaka Szwejka z tej okazji zostały wręczone okolicznościowe tytuły, certyfikaty i awanse oraz wyróżnienia.
Sztab Generalny Armii w Galicji mianował Roberta Chomę Prezydenta Miasta Przemyśla Podpułkownikiem Armii w Galicji na terenie Twierdzy Przemyśl i nadał mu tytuł dworski: „Arcypierdoły Dyplomowanego Cesarskiego” za niebo pomne zasługi dla Cesarstwa i Królestwa Galicji.
O godzinie 19.00 na Forcie XVI Zniesienie rozpoczęła się Forteczna Biesiada Szwejkowska podczas, której zaprezentowane zostały regimenty, tańce ze Szwejkiem, potrawy z grilla, a wszystko to przy muzyce na żywo. Późnym wieczorem miała miejsce inscenizacja wysadzenia Fortu XVI Zniesienie.
Drugi dzień manewrów rozpoczął się od Rajdu pieszego „Śladami J. Szwejka po Twierdzy Przemyśl”. Przy siedzibie sztabu imprezy w Rynku miał miejsce „Sąd nad J. Szwejkiem” w wyk. kabaretu PSPDWSz, konkursy, gry i zabawy szwejkowskie. Wręczone zostały również certyfikaty potwierdzające zdobycie tytułu „Obrońcy Twierdzy Przemyśl”.
…”Jak tam było, tak tam było, ale jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było...” – w imieniu organizatorów tego wydarzenia dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zaszczycić je swoją obecnością.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGNietuzinkowe Manewry Twierdzy Przemyśl (630,63KB)

JPGNietuzinkowe Manewry Twierdzy Przemyśl (586,87KB)

JPGNietuzinkowe Manewry Twierdzy Przemyśl (569,62KB)

JPGNietuzinkowe Manewry Twierdzy Przemyśl (563,90KB)

JPGNietuzinkowe Manewry Twierdzy Przemyśl (614,17KB)

JPGNietuzinkowe Manewry Twierdzy Przemyśl (155,38KB)

JPGNietuzinkowe Manewry Twierdzy Przemyśl (551,53KB)

JPGNietuzinkowe Manewry Twierdzy Przemyśl (519,56KB)

JPGNietuzinkowe Manewry Twierdzy Przemyśl (1,26MB)

Wersja XML