Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koncert z cyklu „Prezentujemy artystów Piwnicy pod Baranami” - Agata Ślazyk z zespołem

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki zaprasza 17 kwietnia (godz.19:00, Zamek Kazimierzowski) na koncert Agaty Ślazyk z zespołem. bilety w cenie 20 zł do nabycia w sklepie „Musicland” ul. Serbańska 13.

"Piwnica pod Baranami" jest najsłynniejszą sceną kabaretową w Polsce. Tworzą ją artyści różnych specjalności: literaci, muzycy, plastycy i aktorzy, a także przyjaciele zespołu i grupa wiernej publiczności. Po pięćdziesięciu kilku latach istnienia Piwnica obrosła legendą jej ekscentrycznych wykonawców, a styl kabaretu wszedł do potocznego języka jako "styl piwniczny". Oprócz przedstawień zespół Piwnicy pod Baranami organizował również bale i widowiska plenerowe. Piwnica pod Baranami wielokrotnie dawała występy gościnne. Grała m.in. w Arezzo, Kolonii, Paryżu i Wiedniu, a od pewnego czasu za sprawą Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK przyjeżdża do Przemyśla.
„Prezentujemy artystów Piwnicy pod Baranami” to cykl, który zyskuje w Przemyślu coraz więcej zwolenników, a prezentowana w nim „muzyka z tekstem” zdobywa w naszym mieście coraz większą sympatię widzów. Nie jest to jednak rodzaj sztuki, na odbiór której można wejść ot tak „prosto z ulicy”. Do tego trzeba widza choć trochę przygotować, a na tym polu jak widać PCKiN ZAMEK radzi sobie naprawdę dobrze. Można oczywiście powiedzieć, że to zasługa występujących artystów i tak jest w istocie, jednak to - kto i z jakim repertuarem wystąpi zależy oczywiście od organizatora. Wiemy również dobrze, że nawet „wyrobionemu” widzowi coś się podoba lub nie, a o słuszności doboru artystów świadczy ilość odbiorców na widowni, która na Zamku ciągle jest w komplecie.
W ramach „piwnicznych” prezentacji na Zamku Kazimierzowskim swój recital zaprezentowała już Tamara Kalinowska i Dorota Ślęzak oraz dwie artystki, które współpracują z Piwnicą pod Baranami: Anna Szałapak i Beata Rybotycka.
Kolejną reprezentantką tego magicznego miejsca w Krakowie, która zawita do Przemyśla jest Agata Ślazyk. Artystka urodziła się i dorastała w Częstochowie. Obecnie mieszka w Krakowie. Jak mówi, śpiewa od dziecka. Troszkę poważniej zaczęła traktować swoje hobby w 1993 roku. Wtedy to mała Agatka z dużą gitarą wybrała się do Biłgoraja, gdzie na Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską otrzymała Nagrodę Publiczności. W 1995 roku spotkała kompozytora i pianistę Tomasza Kmiecika. Wspólnie napisali wiele piosenek wykonywanych do dzisiaj. Oprócz swoich tekstów Agata Ślazyk wykorzystuje twórczość innych poetów. Jest laureatka wielu festiwali i spotkań muzycznych. Wspaniały głos, cudowna dusza, anielskie serce i wielka wrażliwość to główne cechy tej młodej artystki. Od 2003 roku występuje wraz z zespołem Piwnicy pod Baranami. Jej koncerty składają się z piosenek o bardzo zróżnicowanym charakterze - od refleksyjnych ballad do utworów o zacięciu kabaretowym, od rockowych ballad do utworów z partiami rapowymi, które na koncertach uzyskują estetyczną jedność dzięki osobowości i oryginalnej ekspresji wykonawczyni.

źródło: PCKiN

JPGAgata Ślazyk (16,44KB)

Wersja XML