Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dni otwarte… w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu

20 i 21marca 2009 r. do Gimnazjum nr 3 w Przemyślu tłumnie przybywali zaproszeni goście. Byli to tegoroczni szóstoklasiści, którzy stoją właśnie przed ważnym życiowym wyborem - wyborem nowej szkoły. Młodzieży towarzyszyli wychowawcy, a w dniu drugim - także rodzice.
Program imprezy był bogaty i przygotowany tak, aby przybliżyć uczniom specyfikę pracy Gimnazjum, panującą w nim atmosferę oraz klimat.
Goście, podczas prezentacji multimedialnej, mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą edukacyjną Gimnazjum nr 3. Następnie obejrzeli program artystyczny - występy utalentowanych gimnazjalistów. Kolejnym punktem spotkania był edukacyjny spacer po szkole: odwiedziny w salach lekcyjnych, pracowniach przedmiotowych, bibliotece, gabinetach: pedagoga i psychologa, w sali gimnastycznej. W czasie tej poglądowej wycieczki, obejrzano galerie uczniowskich prac plastycznych, technicznych, prac konkursowych, wystawy poplenerowe, gazetki ścienne, kroniki, księgi pamiątkowe, zdjęcia z imprez gimnazjalnych. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się „stoisko” z licznymi pomocami dydaktycznymi, które pozwalają zgłębić tajniki matematyki i fizyki - dziwne przyrządy, magiczne maszyny, intrygujące gadżety edukacyjne zafascynowały młodych naukowców.
Dla miłośników sportu zorganizowano w sali gimnastycznej rozgrywki uczniów klas szóstych z uczniami gimnazjum.
Jeśli w kimś ze zwiedzających rodziły się jakieś wątpliwości czy pytania, mógł je rozwiać w specjalnie przygotowanej na tę okoliczność „Klasie pytań i odpowiedzi”, gdzie czekali pomocni przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W holu głównym przez cały czas trwał kiermasz świąteczny- można było kupić kartki, ozdoby gipsowe i papierowe, wykonane przez młodzież gimnazjalną. Każdy szóstoklasista otrzymał na pamiątkę mały prezent - zakładkę do książki, by przypominała mu o chwilach spędzonych w Gimnazjum nr 3.
W ciągu dwóch marcowych dni szkołę odwiedziło około 300 gości!

JPGNULL (76,93KB)

Wersja XML