Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Podsumowanie akcji "Podaruj Zdrowie" w Przemyślu

 
Ponad 3,2 tys. wniosków, z czego 498 w samym Przemyślu. Tak przedstawia się podsumowanie akcji „Podaruj zdrowie" zorganizowanej na początku grudnia ub. r. na Podkarpaciu przez Fundację „Dbam o Zdrowie". Dzięki niej osoby niezamożne, które miały problem z wykupem leków, otrzymały pomoc.

Edycja akcji na Podkarpaciu była czwartą z kolei, którą Fundacja przeprowadziła w 2008 roku. Tymczasowe Biura Fundacji były otwarte w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu, Mielcu i Sanoku.
W całym minionym roku Fundacja „Dbam o Zdrowie” pomogła ponad 9 tys. osób w zakupie niezbędnych leków. Kryterium stanowił dochód do 1 tys. złotych brutto oraz stan zdrowia, wymagający stałego przyjmowania leków. Wcześniej żadnej, innej organizacji pożytku publicznego nie udało się dotrzeć do tak dużej grupy osób, którym ubóstwo nie pozwala na efektywną terapię lekową.

498 osób z Przemyśla otrzymało pomoc!
– Nie przypuszczaliśmy, że tak wiele osób zgłosi się o pomoc w ramach prowadzonej przez nas akcji na Podkarpaciu. To tylko potwierdza jak duży jest problem i jak potrzebne są takie akcje – mówi Małgorzata Marchewka z Fundacji. Wszystkie listy z informacją o kwocie przyznanej pomocy i adresie Apteki „Dbam o Zdrowie”, w której będzie można odebrać karty zostały już rozesłane. Dofinansowanie otrzyma 498 beneficjentów z Przemyśla i okolic. Wśród składających wnioski dominowali ludzie starsi. Fundacja „Dbam o Zdrowie” realizuje szlachetny cel. Wiele instytucji zajmuje się głównie pomocą dla dzieci, niepełnosprawnych, natomiast mało, kto myśli o tych, którzy pracują całe życie, a będąc na emeryturze nie mają pieniędzy na zakup lekarstw. – Często ludzie stoją przed dylematem, czy kupić lekarstwa czy może zapłacić rachunki – dodaje Marchewka. W akcjach
na Podkarpaciu, działania Fundacji wsparły władze regionalne i lokalne, które objęły patronatami prowadzone przez Fundację akcje i użyczyły lokali na Tymczasowe Biura Rejestracji Wniosków. – To za sprawą zaangażowania władz z Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miejskiego w Przemyślu, a także naszych darczyńców POLPHARMY i Polskiej Grupy Farmaceutycznej oraz wolontariuszy możliwa była pomoc w dofinansowaniu zakupu niezbędnych leków dla mieszkańców Przemyśla – podsumowuje Elżbieta Łacina z Fundacji „Dbam o Zdrowie”.

Fundacja zamierza dalej pomagać, ale Ty też możesz
Pierwszy raz w tym roku każdy, kto rozlicza się z podatku może pomóc Fundacji „Dbam o Zdrowie” w realizacji jej celu statutowego. W maju 2008 roku Fundacja otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) i dzięki temu wpisując jej nazwę i numer KRS 0000286305 w odpowiednim miejscu formularza PIT, Twoje pieniądze mogą pomóc osobom, których nie stać na wykupienie niezbędnych leków. - Przy niewielkim wysiłku, wpisując jedynie numer KRS naszej Fundacji można pomóc w rozwiązaniu problemu społecznego, jakim jest niewykupowanie leków – mówi Elżbieta Łacina. - Podzielenie się 1 proc. jest bardzo proste i nic nas nie kosztuje. W ten sposób możemy pokazać, że nie jesteśmy obojętni na problemy innych – dodaje Łacina.

Dodatkowych informacji o akcji udziela:
Biuro Fundacji „Dbam o Zdrowie”:

tel. /+48 42/ 200 75 50
fax. /+48 42/ 61 33 43
Adres korespondencyjny:

Fundacja „Dbam o Zdrowie”
03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b
www.fundacja.doz.pl

 

Wersja XML