Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ferie zimowe 2009 we „Wzrastaniu”- profilaktyka z aktywnością twórczą.

Podczas tegorocznych ferii zimowych w świetlicy „WZRASTANIE” w Przemyślu w oddziaływania profilaktyczne włączone były różne formy twórcze. Rozpoczęły się już od soboty 31 stycznia przygotowaniami do koncertu kolędowo-jasełkowego w Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Ważne było wykonanie dekoracji, przyjęcie Kresowian – chóru Lilia z Sądowej Wiszni. Oczywiście istotnym punktem był integracyjny występ zespołów: polonijnego i z obu placówek Wzrastania. O tym, że koncert był interesujący ( dynamiczny, barwny – zawierał bowiem elementy: jasełek, tańców, śpiewu chóralnego gości) świadczyła wypełniona, aż po balkon sala widowiskowa.
2 -go lutego grupa z Przemyśla w klimacie łez wzruszenia, kolędowała dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rogozińskiego. Dalsza część I- szego tygodnia wypełniona była min. grami i zabawami integracyjnymi, wyjściem na sanki i do kina. Dzieci i młodzież pod okiem instruktora sportowego wyjeżdżały również na basen do Jarosławia i wychodziła na łyżwy. Połączone grupy z Radymna i Przemyśla miały okazję kontynuowania warsztatów bibułkarskich w Przychojcu k/ Leżajska. Pięciodniowy pobyt w gospodarstwie agroturystycznym „Pod Lipą” pozwolił również na zwiedzenie Muzeum Wsi, Zagrody u Kowala, konną przejażdżkę i pieszą wyprawę do Leżajska.
Najwięcej czasu młodzież poświęcała na tworzenie kompozycji kwiatowych z krepiny, co czyniła to z wielka ochotą i zaangażowaniem. Dzięki instrukcji i prezentacji - mistrzyni kunsztu- pani Czesławy Zawadzkiej udało się wyczarować piękne - zwiastuny wiosny- bukiety z tulipanów żonkili, krokusów, narcyzów, bratków i bratków.
W dniu 2 Lutego w święto Matki Bożej gromnicznej grupa z warsztatów włączyła się w oprawę Mszy Św. w miejscowej parafii, poprzez śpiew z własnego repertuaru, kolęd i pastorałek. Okazało się,że zgromadzeni wierni słuchali ich ze wzruszeniem.
Pani Czesława dbała, aby wizytę w Domu pod Lipą, była miło zapamiętana, dlatego też serwowała pyszne regionalne potrawy, wiejskie pieczywo oraz ziołowe syropy. Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani drobnymi upominkami. W drugim tygodniu mimo(początkowo) braku śniegu nie można było narzekać na nudę i brak zajęć.
9 lutego odbyło się spotkanie z poetą panem Krzysztofem Kubaszkiem z Jarosławia, zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Przemyślu. Autor w ciekawy sposób opowiadał o swojej twórczości dla dzieci i udzielał odpowiedzi na dociekliwe pytania młodych słuchaczy.
W dniu 11 lutego br. natomiast, uczestniczyliśmy w zabawach na torze saneczkowym.
Na zakończenie ferii miała miejsce zabawa karnawałowa, pomysłów na przebranie było wiele. Ten czas wolny od obowiązkowej nauki został rzetelnie podsumowany w ostatnim dniu w sobotę 14 lutego br. Okazało się, że nikt się nie obijał i nie leniuchował. Etap ten był pracowicie i pożytecznie spędzony w atmosferze radości, bezpieczeństwa, co zapewniali wspaniali wychowawcy. Ostatnie uroczyste spotkanie wypełniły upominki podziękowania, a przede wszystkim uśmiechnięte i zadowolone buzie uczestników ferii we Wzrastaniu. Realizacja programu profilaktycznego podczas Ferii zimowych w Przemyślu w części dotowana była z funduszy Gminy Miejskiej Przemyśl.

Zespół redakcyjny Świetlicy w Przemyślu

JPGFerie zimowe 2009 we „Wzrastaniu”- profilaktyka z aktywnością twórczą. (241,40KB)

JPGFerie zimowe 2009 we „Wzrastaniu”- profilaktyka z aktywnością twórczą. (288,13KB)

Wersja XML