Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

LOTOS - Bezpieczna Droga do Szkoły

W dniu 28 stycznia br. w sali narad Urzędu Miejskiego w Przemyślu odbyło się spotkanie w ramach akcji „LOTOS - Bezpieczna Droga do Szkoły”. Organizatorami przedsięwzięcia są Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu oraz Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego. Akcja ta adresowana jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego. Dzięki zaangażowaniu i staraniom organizatorów akcji pozyskano 1500 tak zwanych „zestawów bezpieczeństwa”. W ich skład wchodzą oprócz materiałów edukacyjnych nalepki pozwalające być widocznym na drodze ich najmniejszym użytkownikom – pierwszoklasistom.
Oprócz przedstawicieli placówek edukacyjnych w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele okolicznych samorządów. W imieniu przemyskiego samorządu w spotkaniu wziął udział Dariusz Iwaneczko Zastępca Prezydenta Miasta.
Sponsorem Strategicznym i fundatorem materiałów odblaskowych oraz materiałów edukacyjnych jest Grupa Lotos S.A.
Program "LOTOS - Bezpieczna droga do szkoły” realizowany jest przez Grupę LOTOS już od 2001 roku. W tym czasie przekazano uczniom kilkadziesiąt tysięcy odblasków, które służyć mają poprawie widoczności dzieci na drogach. W programie pomagają funkcjonariusze policji i eksperci, którzy uczą najmłodszych zasad bezpiecznego poruszania się na drogach podczas specjalnych zajęć w szkołach. W Przemyślu w działania edukacyjne zaangażowała się Straż Miejska. Podczas spotkań z dziećmi zostaną przekazane informacje na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGLOTOS - Bezpieczna Droga do Szkoły

JPGLOTOS - Bezpieczna Droga do Szkoły

Wersja XML